Jak przygotować się do rodzinnej sesji zdjęciowej w plenerze?

with Brak komentarzy

Plenerowe zdjęcia rodzinne to mój ulubiony rodzaj sesji fotograficznych. Z obserwacji wiem, że wśród natury szybko zapominacie o obecności aparatu 🙂 Ewentualny stres znika, bo zamiast sztywnego pozowania po prostu dobrze się bawicie, a ja uwieczniam to na zdjęciach.

Zdjęcia w plenerze, czyli gdzie? Miejsce sesji zdjęciowej

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest robienie zdjęć w miejscu, które wy znacie i lubicie.

Zastanówcie się, gdzie wasze dzieci dobrze się czują? W pobliskim parku, w lesie, na plaży?

Świetną opcją może być również przydomowy ogródek, wasz albo… babci 🙂 Trzypokoleniowa sesja rodzinna to dopiero pamiątka na lata!

Jeśli nie macie żadnego pomysłu na lokalizację, określcie proszę, na jakim klimacie wam zależy. Na takie przypadki mam przygotowaną długaśną listę miejsc, w których możemy wykonać sesję zdjęciową 🙂

Godzina sesji

Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: o jakiej godzinie wasze dzieci mają najwięcej energii, są wyspane i najedzone? Od tego pytania zaczniemy, a później indywidualnie ustalimy godzinę biorąc pod uwagę porę roku i lokalizację sesji zdjęciowej.

fotograf dziecięcy Białystok

Jak się ubrać na rodzinną sesję zdjęciową w plenerze?

Na temat ubrań więcej pisałam w TYM wpisie 🙂

Dodatki do zdjęć, czyli co ze sobą zabrać?

Lubicie wspólnie piknikować? Super, przynieście koc i kosz piknikowy.

Bawicie się samolotami, piłką, latawcami? Weźcie je ze sobą 🙂

Najlepsze dodatki do zdjęć to autentyczne dodatki, czyli takie, które są naprawdę wasze. Nawet najpiękniejsze akcesoria do sesji zdjęciowej przegrywają z tymi, które mają dla was wartość emocjonalną. Teraz ulubiona maskotka waszej córki może nie wydaje wam się najbardziej fotogeniczna (pewnie wiele przeszła :)), ale za 10, 15 lat będziecie ze wzruszeniem wspominać momenty, kiedy była obecna w waszym codziennym życiu.

Ja przyniosę ze sobą kocyk, który prawie zawsze się przydaje, bańki mydlane i… to tyle! Dodatki do zdjęć są o wiele niżej na liście priorytetów niż wasza miłość, emocje i uśmiechy 🙂

Niestandardowe “przydasie”

Jeśli robimy sesję plenerową, pamiętajcie o preparacie odstraszającym kleszcze i inne owady. Ja sama zawsze pryskam się takim sprayem przed wejściem do lasu lub na łąkę, więc w razie czego będę miała go przy sobie.

W zależności od pakietu, sesje trwają 60-180 minut. To naprawdę dużo czasu, a nigdy nie wiadomo, kiedy padnie “mamo pić” albo “mamo jeść”. Butelka wody i przekąski szybko zażegnają kryzys 🙂

A co jeśli będzie padał deszcz?

Stresujesz się, że pogoda nie dopisze? Pomyśl, jakie urocze zdjęcia powstaną, kiedy Twoje dziecko będzie skakało przez kałużę z kolorową parasolką w dłoni 🙂 Ulewny deszcz faktycznie nie sprzyja sesjom zdjęciowym, ale na przykład drobna mżawka może być dodatkowym urozmaiceniem.

W razie czego zawsze możemy zmienić plany i zrealizować sesję domową lub wybrać jakieś inne wnętrze. Razem na pewno wymyślimy coś fajnego, obiecuję!

Zostaw Komentarz