Jak ubrać się na sesję zdjęciową, kiedy… stoisz przed szafą i nie wiesz, co nałożyć

with Brak komentarzy

Dla wygody zebrałam w jednym tekście podpowiedzi, które mogą przydać Ci się przed sesją.

Poniższe wskazówki są uniwersalne, pasują do zdjęć dziecięcych, ciążowych, rodzinnych, portretowych itd. Mam nadzieję, że tych kilka akapitów rozwieje Twoje wątpliwości, w razie dodatkowych pytań i problemów napisz mi wiadomość, wspólnie na pewno znajdziemy rozwiązanie!

I najważniejsze – pamiętaj, że nie musisz stosować się do tych rad. Ubierz się tak, jak lubisz, ten tekst ma być tylko pomocą w razie wątpliwości 🙂

fotograf dziecięcy Białystok

Po pierwsze, ubierzcie się wygodnie

Niewygodne ubranie potrafi bardzo skutecznie zepsuć samopoczucie podczas zdjęć.

W czasie sesji zdjęciowych dzieci są prawie cały czas w ruchu, więc ich komfort powinien być absolutnym priorytetem przy wyborze stroju. U dziewczynek dobrze sprawdzają się luźne sukienki, u chłopców wygodne spodnie i bawełniane koszulki. Strój galowy nie jest najlepszą opcją, ponieważ może zestresować dzieci, a w dodatku nie wygląda zbyt naturalnie.

Również w przypadku dorosłych wygoda powinna być na pierwszym miejscu. Unikaj za ciasnych ubrań, które krępują ruchy i zmuszają do nieustannego wciągania brzucha. Aparat niestety wyłapie i obnaży źle dopasowaną garderobę, a w dodatku uciskające ubrania mogą odebrać Ci pewność siebie. Tak więc wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda!

Pamiętaj o ubraniach na zmianę dla dzieci

Na sesjach zdjęciowych zdarzają się niespodzianki. Czasem ubranie zostaje przyozdobione błotem, czasem sokiem marchewkowym. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą w torbie zapasową sukienkę lub koszulkę.

W przypadku najmłodszych obok zapasowych ubrań powinny znaleźć się pampersy na zmianę, ale myślę, że żadnej mamie nie trzeba o tym przypominać 😉

Kolory ubrań

Na zdjęciach zawsze sprawdzą się stonowane barwy. Jeśli w sesji bierze udział kilka osób, możecie wcześniej sprawdzić, czy wasze stroje się nie “gryzą”. Na przykład stańcie razem przed lustrem lub zróbcie sobie zdjęcie telefonem. Zwróćcie uwagę, czy poszczególne ubrania pasują do siebie kolorami i wzorami. Tylko pamiętajcie, by taką próbę urządzić wcześniej niż 5 minut przed wyjściem 😉

Jeśli macie problem z doborem pasujących ubrań, spróbujcie wybrać coś ze zbliżonych palet kolorystycznych. Na przykład ciemnie doły i pastelowe góry, albo wszystko w tzw. kolorach ziemi. Takie zestawy zawsze wyglądają na zdjęciach subtelnie, w przeciwieństwie do ubrań w jaskrawych kolorach.

fotograf dziecięcy Białystok

Im mniej wzorów, tym lepiej

Jednolita bluzka będzie o wiele trafniejszym wyborem niż taka z wielką grafiką i napisami. Wzorów lepiej unikać szczególnie na górze stroju, przy twarzy, ponieważ mogą ją zdominować i “ukraść” zdjęcie.

Bardzo proszę, nie ubierajcie dzieci w koszulki z ulubionymi postaciami. Bałwanek Olaf z Krainy Lodu jest przesympatyczny, ale odwróci uwagę od uśmiechu dziecka, a tego nie chcemy, prawda?

Makijaż

Pomaluj się tak, jak lubisz najbardziej. A jeśli nie lubisz, nie maluj się wcale 🙂 Od siebie dorzucę tylko dwie uwagi.

Po pierwsze, nawet przy braku makijażu warto sięgnąć po puder, szczególnie latem.

Po drugie, tuż przed sesją lepiej unikaj nowości. Próbowanie nowych kosmetyków może skończyć się podrażnieniami, bezpieczniej więc polegać tego dnia na sprawdzonych produktach.

Jak się ubrać na sesję ciążową?

Ciążowy brzuszek pięknie wyeksponują dopasowane tuniki i sukienki. W chłodne dni świetnie wyglądają np. z rozpiętym swetrem, koszulą partnera lub chustą zarzuconą na ramiona. W czasie sesji ciążowej skupiamy się na brzuchu, więc nie zakrywaj go proszę oversize’m.

Strój a miejsce sesji

W tym punkcie chodzi o zwykły zdrowy rozsądek. Na przykład jeśli umówiliśmy się na zdjęcia plenerowe na łące, szpilki nie będą najlepszym pomysłem 🙂

fotografia ciążowa Białystok

Dodatki do sesji zdjęciowej

Podczas sesji zdjęciowych stawiam na naturalność, nie jestem zwolenniczką pluszowych kostiumów i sztucznych gadżetów.

Zwykle mam ze sobą kilka nienachalnych dodatków – bańki mydlane, miękki koc, czasem bukiet sezonowych kwiatów. Jeśli macie ochotę, przynieście własne skarby. Ulubiony miś zawsze będzie mile widziany!

Na sesjach plenerowych ciekawie wyglądają również kapelusze, chusty, koraliki, wianki… Weźcie to, co autentycznie lubicie 🙂

I najważniejsze:

Nie musisz słuchać tych podpowiedzi. Ubierz się tak, jak lubisz najbardziej. Do zobaczenia w czasie sesji zdjęciowej 🙂

Zostaw Komentarz